Достапни линкови

Индија стравува од терористички напади


Индија ги зголеми мерките за безбедност по најавите дека за Нова Година ќе биде мета на терористички напади од ектремисти до Пакистан. Министертвото за внатрешни работи соопшти дека во Мумбаи и неколку други градови се зголемени полициските патроли и безбедносните контроли
XS
SM
MD
LG