Достапни линкови

Најмалку 20 илјади луѓе побегнале од Брегот Слонова Коска


Агенцијата за бегалци на Обединетите Нации УНХЦР соопшти дека 20 илјади луѓе пребегнале во Либија од Брегот на Слонова Коска поради стравувањата од граѓанска војна. Во соопштението е наведено дека поголемиот дел од бегалците се жени и деца. Во Брегот на Слонова Коска настана политичка криза откако двата кандидата за претседатели прогласија победа минатиот месец.
XS
SM
MD
LG