Достапни линкови

КФОР ќе го намали бројот на војници во Косово


КФОР ќе го намали бројот на војници во Косово од 1 март од 8 на 5 илјади. Ова денеска го изјави командантот на мултинационалниот батаљон -Север Полковник Франк Барера. Тој додаде дека тогаш ќе почне и реорганизација на трупите. Полковникот Барера оцени дека ситуацијата во неговата зона во северниот дел на Косово е стабилна но и понатаму е чуствителна.
XS
SM
MD
LG