Достапни линкови

Временска прогноза - Локални врнежи од дожд и снег


Времето ќе биде претежно облачно, со локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Утринската температура се движи од нула до пет, а дневната од два до седум степени.
Во Скопје, слично време со температура до три степени.
XS
SM
MD
LG