Достапни линкови

Киднапирани турски државјани во Авганистан


Во авганистанската провинција Пакита се киднапирани четворица турски инженери и нивниот возач. Локалните власти соопштија дека турските државјни работеле за градежна компанија на изградба на гранични пунктови, и тие биле киднапирани денеска кога излегле од градилиштето и биле однесени на непозната локација.Во последниве 10-тина години ва Авганистан се киднапирани десетина странски државјани.
XS
SM
MD
LG