Достапни линкови

Земјотрес со јачина од 7,6 степени по Рихтер во близина на островот Вануату


Алармот за цунами е вклучен за Пацификот по земјотресот со јачина од 7,6 степени по Рихтеровата скала чии епицентар е на 240 километри јужно од островот Вануату. Се уште нема информации за жртви или материјална штета на околните острови како Нова Каледонија и Фиџи.
XS
SM
MD
LG