Достапни линкови

Убиен најбараниот либански милитант Абу Рамез Шамарани


Либан
Еден од најбараните либански милитанти е пронајден мртов во палестинскиот бегалски камп Еин ел Хилвех.
Се претпостава дека станува збор за егзекуција врз Ганди Шамарани познат и како Абу Рамез Шамарани.
Тој беше лидер на Џунд ал Шам група која ја следи идеологијата на Ал Каеда. Оваа група беше во судир со движењето ФАТАХ на Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз.
XS
SM
MD
LG