Достапни линкови

Нови Нуклеарни проби од Северна Кореа ?


Северна Кореа најверојатно ќе изведе нова нуклеарна вежба догодина, се констатира во извештај од истражување кое го спроведе јужнокорејското Министерство за надворешни работи. Со истражувањето дополнително се предвидува дека шансите за преговори меѓу северот и југот ќе бидат мали. Резултатите од истражувањето се објавуваат еден ден откако официјален ПјонгЈанг се закани со „нуклеарна света војна“. Северот изврши нуклеарни тестирања во 2006 и 2009 година.
XS
SM
MD
LG