Достапни линкови

Во Авганистан, убиени петмина цивили


Во вчерашните борби во авганистанската провинција Хелманд меѓу силите на НАТО и талибанските бунтовници загинале петмина цивили. Од гувернерската канцеларија во Хелманд денеска е соопштено дека станува збор за три жени и две деца, но оти не се знае дали тие биле убиени од НАТО војниците или од талибанците.
XS
SM
MD
LG