Достапни линкови

Обама и Бајден со честитки до новата ирачка влада


Новата влада на Ирак
Американскиот претседател Барак Обама упати честитки по повод формирањето на новата иранска влада на која се чекаше повеќе од девет месеци, односно по изборите во март. ,,Тоа е значаен момент во ирачката историја и голем чекор кон националното единство,, оцени Обама. Потпретседателот Џо Бајден пак, телефонски разговарал со премиерот Нури ал Малики на кого ова ќе му биде втор мандат.
XS
SM
MD
LG