Достапни линкови

Маглата во Скопје го затвори „Александар Велики“


Густата магла која се спушти врз Скопје го блокираше авионскиот сообраќај. Како што информираат од компанијата ТАВ која управува со аеродромот, од утрово видливоста на скопскиот аеродром е значително намалена по што се откажани сите полетувања и слетувања додека не се подобри видливоста на аеродромот „Александар Велики“ јавуваат македонските медиуми. Пониските места во Македонија од попладнево се под магла која е особено густа во Скопје и скопската котлина.
Видливоста на патниот правец Скопје-Велес е намалена на 50-70 метри.
XS
SM
MD
LG