Достапни линкови

Израелски шпионски уреди во планините над Бејрут


Либанската армија соопшти дека пронашла два израелски шпионски уреда во планините над главниот град Бејрут. Армијата соопшти дека со уредите, меѓу кои и ласери со домет од 20 километри, Израел можел да ги набљудува местата означени за напад.
Кратко по објавата израелски воени авиони во низок лет надлетаа над градови во јужен Либан.
XS
SM
MD
LG