Достапни линкови

Две експлозиии на бомби во Ирак


Најмалку 3 лица загинале и над 30 се ранети при експлози на две бомби поставени во различни делови од градот Багдад. Ирачката полиција соопшти дека мета на напаѓачите била шиитксите верници кои ги извршувале своите обреди пред религиозниот празник што следува.
XS
SM
MD
LG