Достапни линкови

Нова демократија нема да го бојкотира пописот во април


Нова демократија нема да ги повикува Албанците да го бојкотираат пописот закажан за април, туку ќе организира попишување на Албанците, државјани на Македонија, во сите земји во Европа и во САД. Ова го изјави лидерот на партијата Имер Селмани.Тој додаде дека со априлското попишување се исклучуваат над 250.000 Албанци кои привремено работат во странство.
XS
SM
MD
LG