Достапни линкови

Медведев и Лукашенко на тајни разговори


Рускиот претседател Дмитри Медведев и неговиот белоруски колега Александар Лукашенко денеска во Москва одржаа изненадна средба зад затворени врати.Средбата не била најавена, а на новинарите не им било дозволено да присуствуваат на ниту еден дел од разговорите. Односите меѓу двете земји се заладени во последниве неколку години.
XS
SM
MD
LG