Достапни линкови

СДСМ ја оцени како кукавичка одлуката на ВМРО ДПМНЕ


СДСМ денеска најави дека ќе продолжи во битката за предвремени избори, по како што велат, кукавичката одлука на ВМРО ДПМНЕ. Потпретседателот на оваа опозициска партија Гордан Георгиев изјави дека ќе ги искористат сите средства да ја соборат владечката партија од власт. Тој додава дека покрај барањата за измени на законот за избори во собранието ќе продолжат и со протести и маршеви .
XS
SM
MD
LG