Достапни линкови

Експлозија на бомба на пазар во северозападен Пакистан


Северозападен Пакистан 06.12.2010
Најмалку 7 лица загинаа, а 15 лица се повредени при експлозија на бомба на пазар во Тирах во северозападен Пакистан, соопшти полицијата.
Засега нема други детали за нападот.
XS
SM
MD
LG