Достапни линкови

Затворени автопатот и граничниот премин од Бугарија кон Грција


Бугарската река Струма се излеала од своето корито и го поплавила автопатот кој води кон Грција. Полицијата соопштила дека патот и главниот граничен премин од Бугарија кон Грција се затворени. Повеќе не врне дожд во Бугарија, но властите стравуваат од последиците од ниските температури.
XS
SM
MD
LG