Достапни линкови

Клинтон - сите се загрижени од иранската нуклеарна програма


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави денеска дека загриженост на САД за иранската нуклеарна програма, ја делат и неговите соседи. Клинтон ова го изјави во Бахреин каде што учествува на така-наречениот Манама дијалог, посветен на безбедноста на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG