Достапни линкови

Уште 12 починати од студ во Полска


Полските власти соопштија дека во текот на изминатата ноќ во земјата умреле од студ 12 луѓе, или вкупно 30 во последните 3 дена. Во јужна Полска, поради студеното време, без греење останале околу 150 илјади луѓе. Студеното време и снеговите предизвикаа хаос во сообраќајот во повеќе европски земји.
XS
SM
MD
LG