Достапни линкови

Ќе се дознаат домаќините на Мундијалите во 2018 и 2022 година


Светската фудбалска федерација ФИФА, денеска во Цирих ќе ги одреди домаќините за светските првенства во 2018 и 2022 година. Според обложувалниците, Русија е фаворит за организарање на Мундијалот во 2018. По неа е Англија, а во трка се и заедничките кандидатури на Шпанија и Португалија, односно Белгија и Холандија.
За Мундијалот во 2022, пак, букмејкерите им даваат најголеми шанси на Американците. Во игра се и Катар, Јапонија, Јужна Кореја и Австралија.
XS
SM
MD
LG