Достапни линкови

НАСА ќе соопшти податоци за живот на другите планети


НАСА на својата интернет страница најави дека утре ќе оддржи прес конференција на која соопшти научни откритија до кои дошле за живот надвор од Земјата. Во соопштението е наведено дека ќе се зборува за астробилошки докази кои ќе влијаат врз потрагата по живот на другите планети. Соопштението предизвика шпекулации во јавноста за потенцијалното значење на објавувањето на податоците.
XS
SM
MD
LG