Достапни линкови

Неформални средби на Иванов во Астана


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска на маргините на самитот на ОБСЕ во Астана имал кратки неформални средби со грчкиот премиер Јоргос Папандреу и со шефот на дипломатијата Димитрис Друцас, како и со претседателите на Србија Борис Тадиќ, на Албанија Бамир Топи и на Бугарија Георги Прванов. На средбите, како што брифираа претставници на Кабинетот на Иванов, биле разменети информации и мислења за актуелните состојби и за натамошните чекори во билатералната и регионалната соработка.
XS
SM
MD
LG