Достапни линкови

Груевски оддржа неколку билатерални средби во Триполи


На маргините на Самитот во Триполи премиерот Никола Груевски одржаа билатерални средби со премиерите на Италија, на Словенија, на Финска, со претседателот на Унгарија, и со германскиот министер за надворешни работи. Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски изјави дека главна тема на средбите била напредокот на Македонија кон европските интеграции. Тој додаде дека се сретнале и со лидери на Намибија, Централно Африканската Република и на Танзанија.
XS
SM
MD
LG