Достапни линкови

Мали надежи за мир меѓу Израелците и Палестинците


Палестинскиот лидер Махмуд Абас предупреди дека изградбата на еврејските доселенички населби на окупираните територии се темпирана бомба која може да ги уништи сите надежи за мир. Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун, по повод меѓународниот ден на Палестинците, оцени дека има мали знаци на оптимизам дека наскоро би можел да биде постигнат договор за мир меѓу Израелците и Палестинците.
XS
SM
MD
LG