Достапни линкови

Иран ги обвинува Израел и САД за убиства


Иранскиот министер за внатрешни работи Мостафа Мохамед Наџар смета дека разузнувачките служби на ЦИА и Мосад се виновни за убиства врз врвни нуклеарни научници. Претходно денеска при две одвоени експлозии на бомби во Техеран загина еден научник вработен во нуклеарниот енергетски сектор на техеранскиот Универзитет а друг нуклеарен физичар при втората ескплозија е ранет.
XS
SM
MD
LG