Достапни линкови

Времето денеска облачно со врнежи


Денеска не` оченука променливо облачно време со локални врнежи од дожд особено претпладне. Кон крајот на ноември се чини веќе завршија сончевите периоди со тоа што денеска можна е појава и на локални грмежи. Ќе дува умерен до засилен, а повремено и силен југозападен ветер. Утринската температура се движи од 8 до 14 степени, а дневната од 14 до 21 степен.

XS
SM
MD
LG