Достапни линкови

Верижен сообраќаен судар на речиси 40 автомобили во Словенија


Најмалку 3 лица загинале, а над 20 се повредени при верижен сообраќаен судир на автопатот Загреб–Љубљана предизвикан од неприлагодено возење во услови на снег и магла. Во сообраќајната несреќа се оштетни 36 автомобили и две комбиња. Шестмина се тешко повредени додека останатите се со полесни повреди. Метеоролозите најавија за вечерва нови снежни наноси кои ќе достигнат висина и до половина метар во некои делови од Словенија
XS
SM
MD
LG