Достапни линкови

Саудиска Арабија уапсила 150 осомничени терористи за 8 месеци


Саудиска Арабија соопшти дека уапсила 149 лица од 19 ќелии поврзани со Ал Каеда во изминативе 8 месеци. Со тоа, според Ријад, биле спречени напади врз владини и безбедносни службеници како и врз новинари.
XS
SM
MD
LG