Достапни линкови

Вселенскиот екипаж од Мир слата во Казахстан


Руски космонаут и двајца космонаути на НАСА денеска безбедно се вратија на земјата од Меѓународната Вселенска Станица со капсулата Сојуз. Фјодор Јурчикин, Даглас Велок и Шенон Вокер слетаа во Аркалук Казахстан.
Тие на Меѓународната Вселенска Станица беа од 18 јуни. На станицата останаа двајца руси и еден американец.
XS
SM
MD
LG