Достапни линкови

Судири на бразилската полиција со нарко-групи, ситуацијата е под контрола


Бразилската полиција соопшти дека има комплетна контрола во приградието на Рио ди женеро, каде продолжуваат соочувањата со насилни банди кои шверцуваат дрога. Безбедносните сили претходно испратија блиндирани возила со полицајци во Вила Крузиеро, во северниот дел на главниот град. Од полициски извори се дознава дека бандите палеле возила и пукале во обид да ја спречат полицијата.
XS
SM
MD
LG