Достапни линкови

НАТО преку Русија ќе пренесува оклопни возила во Авганистан


Русија ќе дозволи оклопни возила на НАТО за Авганистан да минат преку нејзината територија. Ова го изјави денеска во Москва рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со неговиот авганистански колега Залмај Расул. Повеќе детали од договорот не се соопштени.
Москва претходно дозволи НАТО да пренесува преку Русија во Авганистан неборбена опрема.
XS
SM
MD
LG