Достапни линкови

Авганистан и Пакистан во заедничка борба против шверц на дрога


Авганистан и Пакистан денеска во Ислмабад се договорија да спроведат заедничка акција за борба против трговија со дрога. Целта на договорот е се затворат каналите за шверц на дрога. Акциите ќе се спроведуваат на секои два месеци.
XS
SM
MD
LG