Достапни линкови

Акција за сузбивање на дрогата во Рио де Женеиро


Најмалку 21 човек се убиени а повеќе од 150 уапсени во текот на четиридневните судири меѓу полицијата и дилерите на дрога во Рио де Женеиро, соопштува полицијата од тој град. При акциите на полицијата за сузбивање на дрогата се запленети поголеми количества оружје и дрога.
XS
SM
MD
LG