Достапни линкови

Во рудникот во Нов Зеланд, уште една експлозија


Во рудникот во Нов Зеланд, каде што се затрупани 29-мина рудари по екслозијата во петокот, се случила уште една експлозија. Според полицијата, екслозијата била толку силна што не веруваат дека некој преживеал. Сеуште не е познато што ги предизвика екслозиите.
XS
SM
MD
LG