Достапни линкови

Компјутерска саботажа врз иранската атомска програма?


Иранскиот потпретседател Али Акбар Салехи изјави дека компјутерскиот вирус Сукснет не и наштетил на атомската програма на земјата.
Неговата изјава е одговор на вестите дека поради технички проблеми времено се запрени илјадници центрифуги за збогатување ураниум.
Се шпекулира дека со вирусот Сукснет иранската нуклеарна програма била цел на саботажа од страна на САД или нивните сојузници.
XS
SM
MD
LG