Достапни линкови

Франција сака да ги подобри односите со Европската Комисија


Новиот француски министер за европски прашања Лорен Вокиј денеска во Брисел изјави дека ќе направи се што е потребно за да ги подобри односите со Европската Комисија. По прогонот на Ромите од Франција Европската Космија го обвини Париз дека не ги почитува законите за слободно движење на европските граѓани. Вокиј денеска треба да се сретне со претседателот на европската комисија Жозе Мануел Баросо
XS
SM
MD
LG