Достапни линкови

Саркози очекува Ирска наскоро да ги покачи даноците


Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Лисабон ги поздрави напорите на ирските власти за излез од финансиската криза и очекува Даблин наскоро да ги покачи даноците. Ирската влада за утре закажа вонредна седница на која се очекува да ги одобри мерките за штедење со кои се предвидува во наредните 4 години да се намали буџетскиот дефицит.
XS
SM
MD
LG