Достапни линкови

Иванов:Македонските мировници ќе останат во Авганистан


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов во своето обраќање на самитот на НАТО во Лисабон изјави дека верува оти постои позитивна клима за решавање на билатералниот спор со Грција и изрази уверување дека наскоро ќе се реши и овој проблем кој е едниствена пречка за влез на земјата во НАТО. Тој додаде дека македонските мировници ќе останат присутни во Авганистан се додека е неопходно
XS
SM
MD
LG