Достапни линкови

Обама очекува од НАТО посветеност во Авганистан


Американскиот Претседател Барак Обама пристигна во Лисабон на дводеневниот самит на НАТО.
Тој ги повика лидерите да останат посветени на подршката за ангажираност во Авганистан со цел да обезбедат одржлива транзиција на безбедноста.
Обама изјави дека САД очекуваат да се обезбедат повеке инструктори за тренинг на авганистанските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG