Достапни линкови

ОН против кршењето на човековите права во Иран и Северна Кореја


Генералното собрание на ОН усвои резолуции со кои го критикува кршењето на човековите права во Северна Кореја и во Иран. Комитетот за човекови права донесе резолуции со кои се изразува сериозна загриженост за системското кршење на човековите права од владите во Техеран и во Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG