Достапни линкови

Маневски очекува Вранишковски да биде екстрадиран во Македонија


Министерот за правда Михајло Маневски денеска изјави дека очекува бугарските власти да и го предадат на Македонија расчинетиот владика Јован Вранишковски кој треба да помине 2,5 години во затвор поради проневера на 250 илјади евра. Вранишковски вчера беше уапсен на бугарско-српска граница, и по истекот на 72 часа бугарските власти треба да решат дали да го екстрадираат во Македонија.
XS
SM
MD
LG