Достапни линкови

Филе - Проширувањето на Балкан е во интерес на ЕУ


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе на конференцијата “Балкан во срцето на Европа“ изјави дека проширувањето на Европската унија на западен Балкан е од интерес за Унијата.
На тој начин ,според Филе, се зајакнува мирот и стабилноста во цела Европа.
XS
SM
MD
LG