Достапни линкови

Инцко: БиХ заостанува зад своите соседи во евроинтергациите


Високиот претставник на Европската Унија во БиХ, Валентин Инцко денеска во Виена изјави дека земјата заостанува во усвојувањето на европските норми зад своите соседи. Тој во својот говор по повод 15 годишнината од потпишувањето на Дејтонскиот договор изјави дека ако српските, хрвтските и бошњачките етнички заедници не соработуваат во создавање на функционална сојузна влада, тогаш земјата може да падне во изолација.
XS
SM
MD
LG