Достапни линкови

Меркел повторно застана на чело на Демохристијанската партија


Германската Канцеларка Ангела Меркел денеска е повторно е избрана за претседател на нејзината партија, Христијанско- домокртска Унија на националниот конгрес во Карлсруе, Германија. За реизборот на Меркел за лидер на партијата гласале 90,4 проценти од делегатите на конгресот .
XS
SM
MD
LG