Достапни линкови

Седум луѓе загинаа при пожар во Франција


Седум луѓе загинале, а четворица се тешко повредени во пожар во деветокантница во францускиот град Дижон, соопштија од локалната противпожарна служба.Пожарот избил во една канта за отпадоци надвор од зградата во која живеат странски работници и брзо ја зафатил и неа.Поради паника дел од жртвите се фрлиле од прозор. Над 120 луѓе се полесно повредени односно вдишале чад.
XS
SM
MD
LG