Достапни линкови

Анти - кински протести во Јокохама


Неколку илјади лица протестираат денеска во Јокохама против Претседателот на Кина Ху Џинтао кој присуствува на самитот на АПЕК. Тие носат знамиња на Тибет, источен Туркеминистан и јужна Монголија територии кои се под контрола на Кина.
XS
SM
MD
LG