Достапни линкови

Напад врз НАТО и авганистанските сили кај Џалалабад


Талибански борци изутрината ги нападнаа меѓународните и авганистанските сили кај аеродромот во Џалалабад.
Нападнат бил контролен пункт на авганистанските сили и база на Алијансата.
Се јавува за борби и жртви меѓу милитантите. Преставници на НАТО и на авганистанските сили изјавија дека се убиени многу милитанти меѓу кои и напаѓачи со експлозивни појаси. Во борбите се вклучиле и хеликоптери на НАТО.
XS
SM
MD
LG