Достапни линкови

Напад врз конвој на НАТО во Авганистан


Конвој на НАТО е нападнат во Кабул во близина на зградата на Парламентот.
Според полицијата, нападот го извршил бомбаш самоубиец и притоа бил повреден еден авганистански војник
XS
SM
MD
LG