Достапни линкови

Топлес протести во Украина


Мала група жени протестираа топлес денеска во Украина против смртната казна изречена за Иранката за прељуба. Демонстрациите ги оддржаа на настан каде се промовира иранската култура. Случајот на Сакине Мохамади Аштиани која пртеходно беше осудена на смрт со каменување предизвика меѓународни протести. Иранските власти соопштија дека се уште се разгледува незјиниот случај.
XS
SM
MD
LG